Yol Belgesi

Yol Belgesi

Yol Belgesi

Yol belgesi İstanbul sınırları içinde faaliyet gösteren servis ve personel taşımacılığı araçları ile turizm sektörüne hizmet veren araçlara düzenlenen çalışma izin belgesidir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenir. Firmamız sizin adınıza yol belgesi işlemlerinizi gerçekleştirerek danışmanlık ve müşavirlik hizmeti sunmaktadır. Müracaatlar belirli bir düzen ve sıralama içerisinde yapılmak zorundadır. Hiyerarşik sıralamaya göre başvuru süreci başlatılmalı ki zaman ve para kaybına uğramayın ki zaten sistem aksi takdirde müracaatları kabul etmemektedir.

şoför kartı
yol belgesi

Yol Belgesi Nasıl Alınır

Yol belgesi nasıl alınır sorusuna cevap vermeden önce hangi sektörde faaliyet göstereceğiniz ve ona göre evrak hazırlamanız gereklidir zira okul personel servisi taşımacılığı yapacakların hazırlaması gereken evraklar ile turizm sektörü için yol belgesi alacakların hazırlaması gereken evraklar birbirinden çok farklıdır. Ve hepsinden önce şoförlerinize şoför kartı almanız gereklidir. Öncelikli olarak işe buradan başlıyoruz. Turizm sektörü için alınan güzergah izin belgesinde işlemlere şoför kartı üzerinden devam edilmektedir.

Şoför Kartı

Yol belgesi alması gereken araçları kullanacak şoförlerin alması gereken çalışma izin belgesidir. Src belgesinin muadili olan bu belge olmadan yol belgeli çalışan araçlar kullanılamaz. Belge müracaatı bazı şartlara bağlanmıştır. E sınıfı ehliyeti olanların en az 3 yıllık B sınıfı ehliyeti olanların en az 5 yıllık ehliyete sahip olmaları şarttır. Bu şartları sağlayabilen arkadaşlardan istenen evraklar bize ulaştıktan sonraki iki gün içerisinde şoför kartı başvurularınız yapılır. Şoför kartı için gerekli evraklar

  • Biyometrik fotoğraf
  • Ehliyet gbt evrakı
  • Psikoteknik raporu
  • Sağlık raporu
  • Ehliyet fotokopisi

Turizm Taşımacılık Yol Belgesi

Turizm taşımacılık sektöründe çalışanlara yol belgesi için güzergah izin belgesi düzenlenir. Bunun için aracın sigorta poliçesi, D2 belgesi ile olan sözleşmesi, araç sahibinin faaliyet belgesi ( iştigalinde turizm taşımacılık ibaresi olacak) gereklidir. Bu evraklar ile başvuru yapılıp yaklaşık iki iş günü içerisinde güzergah izin belgesi işlemleriniz bitirilir.

Personel Okul Servisi Yol Belgesi

Personel ve okul servisi yol belgesi işi yapan firmaların yol belgesi işlemleri biraz daha farklı prosedürlere bağlıdır. Bu firma veya şahıslar belediyeden yetki belgesi alırlar. İlk işe başlangıç tarihleri ve faaliyet süreleri göz önünde tutularak belirli bir tarihten önce faaliyete başlamış olanlar ücret ödemeden diğer firmalar ve bu işe yeni başlayacak olanlar ise ücretli olarak yetki belgesi aldıktan sonra çalışmaya başlayabilirler. Detaylı bilgi almak isteyenlerin bizimle iletişime geçmelerini tavsiye ederiz.

 

Etiketler:, , ,

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.