PSİKOTEKNİK RAPORU

PSİKOTEKNİK RAPORU

PSİKOTEKNİK RAPORU

PSİKOTEKNİK RAPORU yasal bir zorunluluk olan psikoteknik belgenizi ve psikoteknik raporu nuzu bir hafta içinde teslim ediyoruz. Üstelik uygun fiyatlara. Bizimle irtibata geçiniz.

İster yolcu taşımacılığı yapın ister yük ve eşya. Artık ticari amaçlar için araç kullanan bütün şoförlerin psikoteknik belgelerini almaları MECBURİDİR. Yasal zorunluluklar sadece şoförleri değil kullandıkları araç sahiplerini de bağlayıcıdır. İşverenler de çalıştırdıkları personellerin şartlara uygun yeterlilik belgelerine sahip olmalarını sağlamak zorundadır.

psikoteknik belgesi
psikoteknik raporu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul iinde faaliyet gösteren okul servisi, personel servisi, turizm taşımacılık firmalarına çalışma izni için verilen yol belgesi müracaatlarında işlemlerin birinci aşamasını oluşturan şoför kartı başvuruları için psikoteknik raporu şarttır. Bu belge olmadan yol belgesi müracaatı yapılamamaktadır. Ayrıca yetki belgesine tabi araçları kullanan araç şoförlerinin de psikoteknik raporu olması gerekli ve zorunluluktur. 

Piskoteknik test bir saatlik bir işlem sonunda yapılan ölçümlere dayalı verilen bedensel yeterlilik belgesidir. Bir şoförün algı, dikkat refleks gibi özelliklerinin araç kullanmaya müsait olup olmadığının ölçümüdür. Her 5 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir. Daha önceki yıllada verilen psikoteknik kartları artık kaldırılmış bunun yerine rapor düzenlenmektedir. Psikiyatrist onayından geçen test sonuçları yeterli görülen adaylara psikoteknik rapor düzenlenmektedir. 

Etiketler:, ,

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.