K Belgesi Nedir

K Belgesi Nedir

K Belgesi Nedir

K belgesi nedir ? Ulaştırma Bakanlığı tarafından taşımacılıkta kullanılan araçların kayıt altına alınması amacıyla faaliyet alanına ve türüne göre firmaların araçlarına almakla yükümlü oldukları belgedir. Her bir belge farklı bir alana hitap etmekte ve hangi işi yapıyor veya yapmayı düşünüyorsanız ona göre yetki belgesi müracaatı yapmanız gerekmektedir. Nakliyecilik yapacaklar ( nakliyecilğinde çeşitleri vardır) veya diğer sahalarda faaliyette bulunacaklar uygun yetki belgesi müracaatı yapmalıdır.

k1 belgesi nedir
k belgesi nedir

K1 Belgesi Nedir

K1 belgesi açık yük nakliyesi yapacak olan şirketlerin yada şahısların alacağı yetki belgesidir. K1 belgesi ile evden ev taşımacılık işi yani K3 belgesi işi yapamazlar.

K2 Belgesi Nedir

K2 belgesi kendi aracı ile kendi malınız taşıyorsanız. Ürettiğimiz ürünleri müşterilerinize sevk etmek için aracınızı kullanıyorsanız yada iş yerinize malzeme temin etmek için kendi aracınızı kullanıyorsanız bu araca K2 belgesi almanız gerekmektedir. Kısaca faturasını sizin kestiğiniz veya faturası size kesilmiş ürünleri kendi aracınız ile taşıyorsanız bu belgeyi almalısınız.

K3 Belgesi Nedir

K3 belgesi evden eve ve ofis taşımacılığı belgesidir. K3 belgesi ile de K1 belgesi işi yani açık yük nakliyesi veya ev eşyası dışında herhangi bir malzemenin nakliyesi yapılamaz.

Etiketler:, , ,

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.