K BELGESİ CEZASI

K BELGESİ CEZASI

K BELGESİ CEZASI

K Belgesi cezası yetki belgesi olmadan taşımacılık yapmanın cezası 1000 TL dir. Aracınızı K belgesi olmadan trafiğe çıkaran iş yerlerine yukarıda belirttiğimiz miktarda cezai işlem uygulanır. Ayrıca yetki belgeniz olsa bile trafikte dolaşan aracınız bu yetki belgesine kayıtlı değilse yine 500 TL cezai işleme maruz kalır. Araçlarınıza yetki belgesi almadan yada var ise belgeniz kaydettirmeden kesinlikle trafiğe çıkarmayınız. Diğer yetki belgeleri içinde durum aynıdır. 4925 sayılı kara yolu taşıma yönetmeliği ile belirlenmiş cezai işlemler uygulanmaktadır. K1 belgesi bilgi için sayfamızı inceleyiniz.

k belgesi olmadan araç kullanmak
k belgesi cezası

K Belgesi fiyatları

K1 yetki belgesi 21235,00 TL

Yıldızlı k1 belgesi 2123,00 TL

K2 belgesi 10590,00TL

Yıldızlı k2 belgesi 1059TL dir. 

K Belgesi Dönüşüm

K2 belgesinden K1 belgesine dönüşüm yapmak isteyenler aradaki fiyat farkını ödemek ve k1 belgesi için gerekli şartları sağlamak zorundadır. K2 Belgesinden k1 belgesi ne dönüşüm yapmak isteyenler ise direk geçiş yapabilirler.

K Belgesi Kiralık Araç

K belgelerine kiralık araç ilavesi yapılmamaktadır. K belgeleri sadece özmal araçlara alınabilir.

Yetki Belgesi

Yetki belgesi 4925 sayılı karayolu taşıma yönetmeliği çerçevesinde düzenlenen ve taşıma işini sınıflandırıp her sektörün faaliyet alanını düzenleyen yönetmelikle tanımlanmış belgelerin genel adıdır.

Etiketler:, , , , , ,

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.